top of page

Big Animal Bundle

V tejto super zbierke nájdeš zvieratká, ich biotopy, použi ich, ak už máte základné témy ako farby a čísla zmáknuté. 

Je tu tiež zásoba dodatočných hier a nápadov, čo s nimi robiť - tieto doporučujem skúšať, až keď si osvojíš tie hlavné z tohto týždňa. Určite vám dobre padnú po kurze, keď si budete chcieť učenie opäť nejak ozvláštniť. Sú mienené hlavne pre pokročilejších a rozvíjajú krátke dialógy a tvorbu viet. 

Aj nápady na hry doporučujem vytlačiť a nastrihať a držať s kartičkami spolu a pred samotnou hrou si jeden z nich vybrať. 

Worksheets

Tu nájdeš 16 pracovných listov na tému zvieratiek. Sú radené od ľahších - ktoré sa zameriavajú hlavne na slovíčka k ťažším, kde potrebujete zapájať viac slovnej zásoby.

Je ich dosť veľa nie preto, aby ste spravili všetky,

ale preto, aby ste si mohli vybrať! 😊

 

Vyberte si, či chcete ľahšie alebo ťažšie, aj s akými slovíčkami chcete pracovať, ktoré zvieratká si zopakovať, či sa naučiť. Vôbec nevadí, ak na jednom pracovnom liste sú 1-2 zvieratká, ktoré nepoznáte a ostatné poznáte. To jedno -dve nové sa ľahko doučíte aj priamo z worksheetu :) 

Craft 

Tu nájdeš pdf podklady k tvorivej činnosti. Ako by vyzerala vaša vlastná ZOO? Aké zvieratká nalepíte do ohrady? Ako to podľa vás vyzerá v džungli, na savane, za polárnou čiarou? Vystrihujte zvieratká a nechajte deti, nech ich nalepia na papier kde chcú ako chcú a dotvoria obrázok pomocou farbičiek, vodoviek či fixiek (v prípade Zoo nalepia zvieratká do pripravených ohrád na prvej strane, pri ostatných potrebujete ešte jeden čistý papier k tomu, na ktorý budete zvieratká lepiť, prípadne zlepiť dve A4 dokopy na jednu veľkú A3).  Vyberte si jednu oblasť, ktorá dieťa najviac zaujíma :)

 

Blue vám vo videu ukáže, ako pracuje na svojom projekte lesa. Môžete pracovať zároveň s ním, iba si občas zapauzujte video, kým vystrihnete alebo namaľujete, čo treba :)

bottom of page