top of page

Hravá angličtina s mamou

Aktivity pre hravé a zábavné učenie angličtiny doma

 online kurz

Osvoj si techniky hravého učenia

Aj ty môžeš učiť svoje dieťa doma po anglicky

 

self-paced online course

Modern Pink Happy Birthday (Facebook Post) (1080 × 1080 px).png
Green and Yellow Summer Tropical Lemons A4 Stationery Page Border (1).png

V kurze sa naučíš: 

🔶 Ako hravo a s ľahkosťou priniesť do vášho života angličtinu

🔶 Aký si zvoliť systém a akým spôsobom zľahka pravidelne pridávať stále viac

🔶 Hry a techniky, ktoré môžeš rôzne obmieňať a používať stále dookola pri domácom učení

🔶 Ako prinášať aktivity tak, aby to deti bavilo a ty si netlačila zbytočne na pílu  

🔶 Ako sa zbaviť najčastejších obáv, ktoré vás môžu doma brzdiť ako "oneskorí to vývin rodnej reči" a "bude si jazyky pliesť" či "je to príliš skoro"

🔶Ako si nájsť čas v mori materských povinností. Prekonáš prokrastináciu a nastavíš si priority.

🔶Pretransformuješ tvoj mozog aby si navykol pravidelne zapájať angličtinu do vašich bežných hier a aktivít. Po kurze to bude pre Teba prirodzené a  samozrejmé a už sa nikdy nestane, že na z angličtiny vypadnete. 

🔶Otvoríš dvere svojej vlastnej  kreativite, čo s deťmi robiť a ako sa učiť.

🔶Získaš inšpirácie, pripravené aktivity a materiály, ktoré môžeš rovno použiť.

🔶Postupuješ podľa testovaného a overeného procesu, ktorý ťa zbaví dohadov,  tápania či zahltenia informáciami či aktivitami. Všetko máš naservírované postupne v zmysluplných ucelených celkoch. Získaš  jasné kroky, ako na to.

🔶Spoznáš, ako sa tvoje dieťa učí.  Získaš skvelý priestor na pozorovanie dieťaťa. Ako robí pohybové aktivity, ako kreslí, drží pero, ako sa ľahšie učí, čo potrebuje k učeniu, čo ho motivuje? To všetko budete trénovať, keď sa budete učiť angličtinu.

Kurz je navrhnutý tak, aby ste zabezpečili všestranný rozvoj dieťaťa.

 

 

 

 

3.png
3.png
4.png

Tvoje dieťa

🔷Si osvojí základnú anglickú slovnú zásobu - farby, čísla, zvieratká, základné pohybové úkony. 

🔷Bude rozvíjať svoje kognitívne schopnosti. Ono to totiž nie len o angličtine. Výskumy dokazujú, že učenie sa jazyka podporuje schopnosť prekonávať prekážky, kritické myslenie, schopnosť naslúchať čo druhý hovorí a nachádzať v tom význam, zlepšuje pamäť, schopnosť sústrediť sa, podporuje kreativity a flexibiltu mysle a tieto benefity už s dieťaťom ostávajú, aj keby sa danému jazyku prestalo venovať a danú cudziu reč sa napríklad nakoniec nenaučilo.

🔷Strávi veselý čas so svojou mamou. Je to implementačný kurz,  to znamená, že čo sa naučíš, budeš hneď doma skúšať s dieťatkom. Užijete si kvalitný spoločný čas, kopu zábavy a vzájomnej blízkosti. Budeš prekvapená, ako to posilní váš vzťah. 

🔷Môžeš sa tešiť na to, že sa dieťa samé začne vypytovať na anglické slovíčka, začne ich používať v komunikácii a pri hre a už je to už len krôčik k prvým samostatným vetám, na ktorých sa doma zaručene pobavíte. "I am please sausage." Bola jedna  z prvých od môjho 4 ročného syna, keď si prosil  klobásku. Nie, nebola ani náhodou gramaticky správna. Pretože to neboli ani jeho prvé vety v slovenčine. Ale začína kombinovať a tvoriť, skladať do kopy to málo čo vie. A to je paráda. 

3.png
3.png
5.png

POSTAVÍŠ ZÁKLADNÝ STAVEBNÝ KAMEŇ JEHO JAZYKOVÝCH SCHOPNOSTÍ NA KTORÝCH BUDE STAVAŤ UŽ CELÝ ŽIVOT

 

Spoločné učenie v bezpečnom domácom prostredí buduje u dieťatka lásku k angličtine, ktorá ho podporí aj v časoch, keď sa angličtinu bude učiť v škole. Angličtina bude niečo bezpečné a známe.

Nebude mať problém správne zachytiť nové slová a bez problémov čokoľvek vyslovovať.

Green and Yellow Summer Tropical Lemons A4 Stationery Page Border (1).png

Nauč sa 4 Základné prvky domáceho učenia angličtiny

1. MODUL
FLASHCARDS

Farebné kartičky s obrázkami sú  zábavné a užitočné, len treba vedieť ako ich používať. 

2. MODUL
POHYB

Niektoré deti neobsedia. Učte sa spolu v pohybe. Nauč sa zábavné hry, ktoré môžeš kedykoľvek použiť. 

3. MODUL 
TVORENIE

Pri maľovaní a spoločnom tvorení vzniká nádherný priestor na učenie. Povieme si čo je dôležité vedieť.

4. MODUL
REAL LIFE 

Každodenný život nám prináša množstvo skvelých príležitostí na učenie sa. Nauč sa, ako ich uchmatnúť a využiť. 

ONLINE KURZ OBSAHUJE: 

4 hlavné moduly

V každom si detailne prejdeme jeden zo základných prvkov domáceho učenia

Flashcards, Pohyb, Tvorenie a Real Life

Každý modul obsahuje:

  • teoretické video (20 až 40 minút)

  • praktickú video ukážku daných aktivít s deťmi (cca 10-20 minút)

  • materiály k aktivitám na stiahnutie

  • presné kroky, čo v daný týždeň robiť

  4 tematické celky slovnej zásoby: farby, čísla, zvieratká z farmy, pohybové inštrukcie 

Slovnú zásobu si dávkujete podľa seba a aktivity si vyberáte z navrhovaných materiálov, ktoré máte k dispozícii.

  4x video lekciu pre dieťa s maňuškou Blue

Video dieťa zabaví ale aj pomôže zopakovať cieľové slovíčka a umožní mu počúvať dialóg v angličtine. Aby ten rozvoj plynulosti reči nebol úplne iba na maminých pleciach. A v každom videu prináša Blue tip na ďalšiu aktivitu, ktorú môžete s dieťatkom vyskúšať.  A že sa deťom do toho chce, keď vidia, že to robí Blue! 

 

Prístup do kurzu na 1 rok -všetky materiály, videá, nápady na aktivity máš stále k dispozícii.

BONUSY

Minikurz Čítajme Spolu

Prevediem ťa procesom postupného čítania kníh v angličtine tak, aby to deti bavilo. Pokiaľ totižto dieťa textu v knihe nerozumie, nebaví ho a nechce ju čítať. Ak mu pomôžeme porozumieť viac a viac slov, užíva si príbeh oveľa viac :) Minikurz je koncipovaný podľa knihy The Lion and the Mouse a môžeš si ju kúpiť takmer v ktoromkoľvek kníhkupectve. Naučený postup ale môžeš aplikovať na akúkoľvek knihu, ktorú už doma máte.   

Read-aloud e-book 

Obsahuje slovíčka, ktoré sa spolu v tomto kurze budeme učiť. Všetky ich pekne zopakuje a prepojí, ale pritom je jednoduchá, pretože neobsahuje zložité vety a má iba minimum neznámych slov. Nahovorená native speaker-om, takže aj dieťatko aj maminka si môžu napočúvať výslovnosť a prízvuk. K tomu aj pdf verzia na vaše spoločné čítanie. 

Minikurz: Rytmika, riekanky a prepájanie hemisfér

Ako prepájať hemisféry, načo je to dobré, ako to súvisí s učením, ako to robiť, a čo s tým maju spoločné riekanky a rytmika?  Všetko sa dozvieš.

Smiley
Green and Yellow Summer Tropical Lemons A4 Stationery Page Border (1).png

PRE KOHO JE KURZ VHODNÝ?

Pre všetky mamičky s deťmi vo veku 2,5 -6 rokov, ktorým záleží na jazykovom vzdelaní ich detí  a baví ich spoločný čas s deťmi, spoločné tvorenie či rozvíjanie ich zručností.

 

Naučené postupy a materiály ale iste využijete aj na mladších súrodencov v budúcnosti. Tí budú mať benefit, že angličtinu budú doma počúvať úplne od malička :)​

Kid Painting

CENA

AKTUÁLNE NIE JE V PREDAJI

KURZ ZAČÍNA KEĎ TY POVIEŠ

Prístupové údaje ti pošlem po  prijatí platby.

Vygeneruješ si v systéme heslo a užívaš si všetok obsah okamžite.

!! Napriek tomu doporučujem dávkovať si informácie po týždni a každý týždeň si pozrieť jeden modul a splniť akčné úlohy, t.j. robiť navrhované úlohy s deťmi !!

Tak bude mať kurz pre vás najväčší efekt :)

Môžeš ísť pomalším tempom a pribrať nový obsah každý druhý týždeň, to je na tebe :)  

Užite si rok 2023 s angličtinou!

Najlepší čas začať je teraz 🕛

Vytvoriť si návyk je v úvode to najťažšie.

Dostať sa do bodu, kedy bude angličtina u vás doma automatika, pre teba aj dieťa,

je proces.

 

 Hravá angličtina s mamou ťa ním prevedie.

A to, čo sa v kurze naučíš, budeš môcť používať už stále :)

ČO HOVORIA MAmInKY PO KUrZE

Happy Kids in Pool

Kurz odporúčam. Priniesol mi veľa nových podnetov a nápadov, ako sa doma s dieťaťom učiť a precvičovať angličtinu hravou a zábavnou formou. Vďaka kurzu dokážem angličtinu vsunúť do bežného života a vlastne to ani nie je učenie. Synček si vďaka flashcards osvojil zvieratká, pozná farby a počíta po anglicky. Veľmi ho to baví a ja sa teším, že dostal do života prvé základy anglického jazyka.😉

— Stanka, mama 4 detí

Happy Boy

Kurz sa mi veľmi páčil. Najprv som nevedela, čo presne môžem čakať. Učiť svoje dieťa sama doma po anglicky mi prišlo príliš komplikované a predovšetkým som si nebola istá svojou úrovňou jazyka. Avšak kurz je veľmi prehľadný, prístupný ozaj pre každého, kto jazyk ovláda aspoň trošku. Je tvorený hravou formou a je zrozumiteľný. Obsahuje mnohé skvelé tipy a aktivity, ktoré sa dajú všemožnými spôsobmi pretvárať a prispôsobovať si podľa seba. No čo je najdôležitejšie, vďaka kurzu som sa naučila ako nájsť v (snáď) každej situácii bežného dňa príležitosť na učenie sa angličtiny. Ďakujem krásne Martinke za tento kurz!

— Bea, mama Oskara (2,5 roka)

Kurz je veľmi dobre vystavaný a skvelo slúži na to aby človek získal predstavu a zručnosť v tom ako začať s dieťaťom s výučbou angličtiny a najmä ako udržať jeho záujem o angličtinu pri rôznych aktivitách, ktoré boli pre mňa veľmi inšpirujúce a určite s nimi budeme pokračovať. Bolo to vlastne také krásne vodítko, ako s dieťatkom stráviť pekný čas s rôznymi aktivitami v angličtine, pričom si každý mohol zvoliť čas a formu akú mu vyhovovala a ja som sa tešila na každý týždeň čo tam zase vymyslíš a musím skonštatovať, že by som to bez kurzu nevedela takto krásne uchopiť ako fungujeme dnes, takže veľká vďaka za úžasnú inšpiráciu.

— Evka, mama Sašky (3,5 roka)

Happy Girl

Čím ďalej tým viac žasnem nad vašimi znalosťami a nadhľadom nad tematikou detská psychika vs. učenie jazyka, Maťka! Odhalili ste mi veľa zaujímavých súvislostí, dosiaľ nepoznaných grífov, ako deti motivovať a zároveň to robiť bez tlaku, zľahka, a užívať si spoločný čas:) ďakujem! Kurz bol to pravé orechové na to, ako nie len začať, ale aj pochopiť, že sa netreba báť žiadneho "drilovania" a trápenia seba i detí, ale že sa to všetko dá formou spoločne zábavne tráveného voľného času . Kurz prináša aj mnoho zaujímavých informácii o tom, ako deti motivovať, čo ich môže naopak od jazyka odrádzať a ako si ukotviť učenie angličtiny do bežných dní aj po skončení kurzu ;)

— Natália, mama Filipka a Juliána (2,5 a 4,5 roka)

KTO VÁS BUDE V KURZE VIESŤ

InShot_20220705_150233975.jpg

Volám sa Maťa, vyštudovala som psychológiu a angličtinu a založila som malú jazykovú školu v Bratislave. Máme tu kurzy pre dospelých aj predškolské deti a posledné 4 roky učím doma aj mojich dvoch synov

Práve vďaka nim som vytvorila už dva online programy, ktoré pomáhajú maminkám na Slovensku a v Čechách učiť angličtinu svoje detičky doma tiež :)  Lebo je to najkrajší a aj najefektívnejší spôsob, akým dieťa učiť cudzí jazyk.

MÁM  SEN, že pre generáciu našich detí bude angličtina  úplne prirodzená. Úplne pre každého z nich. Komunikácia, štúdium, práca, dohľadávanie informácií, možnosť čerpať inšpirácie zo zahraničia. 

A verím, že toto je najschodnejšia cesta, ako môj sen raz uvidieť v realite. Keď naše deti začnú vtedy, keď je učenie pre nich najprirodzenejšie.

V bezpečí, doma, s mamou. Tak, aby angličtina nebol cudzí jazyk, ktorý sa musí učiť. Ale iný jazyk, v ktorom sa s mamou často hrajú. A raz zistí, aký mu je užitočný.

FAQ 

Koľko času budem potrebovať?

Asi pol hodinu až hodinu týždenne budeš potrebovať na pozretie videí. Praktické video  - video ukážku ako robia jednotlivé aktivity moje deti - môžeš ale kľudne pozerať s deťmi spolu. Často pri tom deti dostanú chuť hneď niektorú aktivitu vyskúšať. Ďalšiu hodinu týždenne potrebuješ na robenie daných aktivít s dieťaťom, ideálne v 15 minútových úsekoch počas týždňa. 

Aký  vek detí je najvhodnejší? 

Aktivity sú vhodné pre deti od 2 do 6 rokov. Mladšie deti často skôr sedia pri mame a na mame, pozerajú sa, ako strihá či lepí a potrebujú viac jej pomoc pri hre či aktivite. Môže to pôsobiť pasívne, napriek tomu sa učia. Staršie môžu viac strihať, maľovať a tvoriť samé. 

Potrebujem vedieť po anglicky? 

Áno. Pointa je, že angličtinu učí mama. Aby ju mohla učiť, potrebuje niečo vedieť. Maminke ale stačí úroveň Pre-Intermediate, teda mierne pokročilý, čo je bežná úroveň jazyka po strednej škole. Potrebujete na dieťa hovoriť v krátkych jednoduchých vetách

Nie je lepšie zapísať dieťa na kurz k profesionálnemu lektorovi za rovnaké peniaze?

Nie a nie. Verím že práve mama je najlepšia učiteľka a môže angličtinu prinášať v krátkych časových úsekoch ale častejšie, ako 1x do týždňa na hodine s lektorom. Učenie je efektívnejšie, systematickejšie a mama vie vystihnúť moment, kedy je dieťa pripravené prijímať, kým lektor má len daných 45 min. či už je dieťa na učenie naladené alebo nie. Rovnaké peniaze by ste síce zaplatili možno za 1 semester  v jazykovej škole, ale po skončení semestra by ste museli platiť ďalší a ďalší. Čo je efektívnejšie, kurz na 3 mesiace alebo osvojiť si systém, ktorý môžem používať dlhé mesiace či roky po skončení kurzu a využiť opäť aj pri druhom dieťati? 

Moje dieťa už navštevuje detský kurz v jazykovej škole, vadí to? 

Absolútne nie. Nie je nič lepšie ako poznať spôsoby, akými doma rozvíjať to, čo sa dieťa naučí v jazykovej škole. Jedna hodina týždenne v jazykovke je málo, ale keď to mama doma správne podporí, dieťa môže napredovať doslova míľovými krokmi. 

Máš ešte otázky? Napíš mi na info@englishhouse.sk

bottom of page